Xiaomi popüler modeli için HyperOS güncellemesini yayınladı; telefon resmen baştan yaratıldı

Xiaomi‘nin 14 Ultra modeli için HyperOS sistemine büyük bir güncelleme geldi. 1.0.7.0.UNACNXM sürümüyle gelen bu 626MB’lık güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik birçok yenilik sunuyor. Güncelleme özellikle fotoğrafçılık ve sağlık entegrasyonu üzerine yoğunlaşıyor. Kullanıcılara, mobil fotoğrafçılık seanslarında daha fazla kontrol imkanı veren yeni bir kamera kolu şarj kontrol anahtarı eklenmiş. Sağlık konusunda ise, vital belirtiler bilgisinin Xiaomi Spor Sağlık uygulaması ile sorunsuz bir şekilde senkronize edilmesini sağlayan Tiantong SMS işlevi ve acil durumlarda uydu aramaları sonrası otomatik acil durum metin mesajı işlevi gibi yenilikler var. Ayrıca, dokunma deneyiminin genel olarak optimize edilmesi sayesinde daha akıcı ve hızlı bir etkileşim sağlanıyor.

Fotoğrafçılıkla ilgili iyileştirmeler, HDR görüntüleme, portre netliği ve ölçüm olmak üzere üç ana alana odaklanıyor. Optimize edilmiş HDR görüntüleme efekti, daha geniş bir sahne yelpazesinde dengeli görseller yakalamayı vaat ediyor.

Xiaomi popüler modeli için HyperOS güncellemesini yayınladı; telefon resmen baştan yaratıldı

Portre fotoğrafçılığına meraklı kullanıcılar, çekimlerinde daha fazla netlik ve detay elde edecek. Son olarak, çevre öncelikli modda ölçüm ağırlığının optimize edilmesi, ışık koşullarından bağımsız olarak yüzlerin mükemmel bir şekilde pozlanmasını garantiliyor.

Xiaomi ayrıca bu güncellemeyle birlikte yeni bir Fotoğrafçılık Kontrol Cihazı da tanıtabilir. Bu profesyonel düzeydeki araç, eşleştirme veya açma/kapama işlemlerine gerek kalmadan Type-C arayüzü sayesinde sorunsuz bir bağlantı sunuyor ve yetkililer tarafından “gecikmesiz” bir kullanıcı deneyimi garanti ediliyor. Bu güncelleme ve olası yeni Fotoğrafçılık Kontrol Cihazı ile Xiaomi 14 Ultra, gerçek anlamda bir mobil fotoğrafçılık gücü merkezine dönüşecek. Kontrol cihazının resmi çıkış tarihiyle ilgili daha fazla detay için haberleri takip etmeye devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x