Uğur Dündar, Erden Timur’u hedef aldı: Durduk yere kimseye sataşmayız, Ali Koç hak ettiği cevabı verdi!

T24 Haber Merkezi

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Sözcü TV’de katıldığı programda Galatasaray SK. Başkanvekili Erden Timur‘u hedef alan sözler kullandı. Dündar, “Biz durduk yere kimseye sataşmayız kardeşim, hak ediyor” dedi.

Dündar, aynı programda konuk olan DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt‘un, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç‘un, Erden Timur hakkında söylediği “Her gece yatarken beni düşün, özellikle başkanlık bitince” sözlerini hatırlatması üzerine, “Benim bulunduğum ortamda Ali Koç’a laf ettirmem. Edilirse kalp kırarım. Erden Timur’u tehdit ettiğini düşünmüyorum. O sözleri hak ediyor. Hak edene hak ettiği cevabı vereceksin” dedi.

Hukuki girişimler başlatılacak

Öte yandan Galatasaray Kulübü, Erden Timur hakkında suç teşkil eden paylaşımlarda bulunan, yayılmasına katkı sağlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunup, tazminat davası açacaklarını açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Birtakım terör örgütlerinin geçmişte yaptığı uygulamaları anımsatır şekilde, alt liglerde geçen ilgisiz bir youtube görüntüsünü ses kaydına çevirip, sosyal medya hesabından paylaşarak Galatasaray Sportif A.Ş Başkanvekilimiz Erden Timur hakkında suç teşkil eden paylaşımlarda bulunan başta Ahmet Ercanlar olmak üzere, yayılmasına katkı sağlayan tüm şahıslar hakkında gerekli suç duyurusunda bulunarak, tazminat davaları açacaktır. Bu tarz paylaşımlarda bulunan kişilere ve bunları azmettirenlere hiçbir tolerans gösterilmeyecek ve hukuki süreçler sonuna kadar takip edilecektir” denildi.

Ne olmuştu?

Fenerbahçe Kulübü’nün 2 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısında konuşan Ali Koç, Galatasaray Başkanvekili Erden Timur’a şu sözlerle yüklenmişti: “Tek önceliği futbolcularımıza ceza verdirmeye çalışan rakiplerimizi de not ettik. Ancak bir tanesi var. Lügattaki kelimelerin insan versiyonu olsa bu, yalanın insan versiyonu olurdu. Yanında bir de suç makinesi terbiyesiz, utanmadan bir de TV’ye çıkıyor.

Trabzon’da yaşanan olaylar için sadece “Olmamalıydı” deyip, 15 dakika bizim futbolcularımıza nasıl ceza verilmesi gerektiğini, o yarım aklıyla satır arası mesajlar vermeye çalışıyor. Koskoca camiana yaptığın kontratlarla, verdiğin bilgilerle yalanı dibine kadar soktun ama bakalım nereye kadar. Fenerbahçe seni de not etti. Sen camianda popüler olabilirsin ama her gece yatarken bizi düşün. Özellikle de benim başkanlığım bitince.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x